Beta

ФЕЙК: Скасування маскового режиму в Україні

19 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
10

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що від 8 травня 2021 року в Україні начебто офіційно скасовують масковий режим. Як доказ стверджують про те, що Максим Степанов нібито назвав список міст, де скасують масковий режим. Також додають, що від 8 травня 2021 року у транспорті, ТРЦ, школах та ВНЗ, парках та скверах дозволяють перебувати без масок. 

Скриншот допису

Утім, це фейк. Кабінет Міністрів України та МОЗ не робили заяв щодо скасування маскового режиму в Україні.

Зустрічаючи дописи подібного характеру, перевірте, чи публікувалося вказане у дописі рішення або документ на офіційних сайтах Кабміну, МОЗ чи інших органів влади. 

У постанові Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 року йдеться про те, що носіння масок у «червоній зоні» епідемічної небезпеки не обов’язкове у парках та скверах.   

Утім, носіння масок у «червоній зоні» є обов’язковим у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування за неможливості дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра.

У «жовтому» рівні епідемічної небезпеки заборонено перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без одягнених респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот. 

«Зелений» рівень епідемічної небезпеки передбачає використання масок або респіраторах у громадських будівлях.

Варто зазначити, що часто мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны