Перевірка фейків у рамках парнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, що у місті Первомайський, Харківська область, на території заводу “Хімпром” співробітники Служби безпеки України нібито замінували сховище зі 120 тонн хлору. Стверджують, що це сховище збираються підірвати та звинуватити росію у хімічній катастрофі, що призведе до загибелі місцевих жителів.
Скриншот допису
Однак, підприємство “Хімпром” припинило свою діяльність у 2012 році, а основні засоби виробництва підприємства вивели з експлуатації у 2009 році.
6 квітня 2022 року Міноборони росії заявило про те, що Київ готує провокацію з хлором у Харківській області. Офіційний представник Міноборони росії Ігор Конашенков повідомив, що на території виробничого об’єднання “Хімпром” співробітниками СБУ заміновано сховище із 120 тоннами хлору.
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомили, що будівлю цеху знесли у 2012 році, також розібрані до них залізничні колії. Тут можна подивитися відео підриву цеху, дата його публікації — 23 листопада 2013 року.
У постанові Господарського суду Харківської області від 10 квітня 2012 року вказано, що основні засоби виробництва Первомайського ДП “Хімпром” були виведені з виробничих потужностей підприємства ще у 2009 році, зокрема і цехи хлорного вапна, хлорокису міді та засоби виробництва скраплення хлору.
У постанові Господарського суду Харківської області від 29 квітня 2013 року зазначено, що від 1 листопада 2012 року Первомайське державне підприємство “Хімпром” повторно визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
У цій же постанові вказано, що ліквідаційна комісія замовила обстеження будівель та споруд, що залишилися на балансі Первомайського державного підприємства “Хімпром” для визначення подальшої їхньої експлуатації. До виконання обстеження споруд залучили підприємство ТОВ ПБП „Укрбудконструкція” (займається організацією будівництва будівель).
У ПБП “Укрбудконструкція” повідомили, що через недотримання умов експлуатації, відбулося руйнування несучих елементів будівельних конструкцій будівель і споруд. Рекомендовано було здійснити демонтаж всіх будівель підприємства через неможливу подальшу експлуатацію.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний