ФЕЙК: SMS-повідомлення від абонента Ukraine з текстом «розкажи свою історію війни» — це фішинг

ФЕЙК: SMS-повідомлення від абонента Ukraine з текстом «розкажи свою історію війни» — це фішинг

11 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1321

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальних мережах поширюють інформацію, нібито SMS-повідомлення від абонента Ukraine з текстом “розкажи свою історію війни — світ має знати правду” мають на меті крадіжку персональних даних українців.

Скриншот допису

Однак ця інформація є фейком.

Як повідомило у Facebook Міністерство культури та інформаційної політики України, повідомлення із текстом “розкажи свою історію війни — світ має знати правду” українці отримують в рамках урядового проєкту “Моя війна”. 

У міністерстві наголосили, що запрошення долучитися до проєкту було надіслане на мобільні номери всіх абонентів. Воно не є спамом або способом збору персональних даних.

На сайті платформи #МояВійна йдеться, що проєкт надає можливість кожному українцю, який став безпосереднім свідком жорстокої війни рф проти України, описати свою історію, викласти реальні факти та особисті переживання для того, аби громадяни всіх країн світу могли їх побачити і долучитися до підтримки України реальними діями.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний