ФЕЙК: Соду можна використовувати для профілактики коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: Соду можна використовувати для профілактики коронавірусу

27 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
4483

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі неодноразово поширювали метод захисту від коронавірусу від російського професора Геннадія Юдіна. Метод полягає в тому, що новий коронавірус нібито можна зруйнувати ще до його потрапляння в організм впливом температури 80-90°C, попередньо розчинивши їхню оболонку содою. На 1 літр води автор пропонує використовувати 1 столову ложку питної соди і дихати над окропом протягом 15 хв. Але цей спосіб не має доведеної дії від COVID-19. 

По-перше, як українські, так і зарубіжні незалежні фактчекери уже неоднозахово спростовували «чудодійність» соди у різних її варіаціях проти нового коронавірусу. Ні ВООЗ, ні Центри контролю захворювань США чи Європи, які регулярно та оперативно оновлюють свої рекомендації щодо захворювання, не надають жодного схожого варіанту профілактики чи лікування COVID-19. 

По-друге, щодо пару – високі температури не перешкоджають та не лікують COVID-19, у той час, як пар від окропу може викликати опіки дихальних шляхів та обличчя.

ВООЗ наголошує, що спеціальних ліків чи засобів для профілактики чи лікування коронавірусу поки не існує.

Головні профілактичні методи від нового коронавірусу – регулярно мити руки протягом 40-60 секунд (щонайменше протягом 20 секунд); не торкатися руками обличчя; регулярно провітрювати приміщення; дезінфікувати поверхні; дотримуватися соціальної дистанції з людьми у 1,5 метри. Аналогічні поради для профілактики COVID-19 дає і український МОЗ.

А при перших симптомах респіраторних захворювань, одразу звертатися до свого сімейного лікаря.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний