ФЕЙК: Солдат ЗСУ вбив дружину та дітей через кольори російського прапора на батуті

ФЕЙК: Солдат ЗСУ вбив дружину та дітей через кольори російського прапора на батуті

15 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1057

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа поширили інформацію, що в Тернополі солдат ЗСУ Борис Пілипенко вбив свою дружину та двох дітей після того, як побачив вдома дитячий батут, розфарбований у кольори російського прапора. Деякі користувачі також додають скриншот статті «ТСН» від 7 грудня 2022 року, де українською переказують цю ж новину.

Скриншот «новини»

Проте це — вигадана новина, скриншот статті в українському ЗМІ відредагували.

На скриншоті новини також можна помітити час публікації (10:14) та авторку (Оксана Зінченко). На сайті «ТСН» немає статті з таким змістом. Утім, нам вдалося знайти статтю «Окупанти вдарили по Запорізькій області: багато руйнувань, серед поранених — дитина (фото)» з таким же часом публікації та за авторства Оксани Зінченко. Крім того, збігаються теги до публікації (вказані перед заголовком): «озброєння та армія», «актуальні запити». Ймовірно, скриншот справжньої публікації відредагували, щоб створити фейкову новину. 

Порівняння реальної та вигаданої новини. Джерело: «ТСН»

В інших українських ЗМІ теж немає жодної інформації про цю подію. Єдині згадки про неї — в російських, проросійських ЗМІ та телеграм-каналах. 

Російські медіа не вперше поширюють фейкові новини з посиланням на українські ЗМІ. Раніше VoxCheck спростовував інформацію, ніби троє харків’ян загинули в пункті незламності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний