ФЕЙК: Сорос ще 2015 року в інтерв’ю заявив, що планує заробити на Україні 5 млрд євро | VoxUkraine

ФЕЙК: Сорос ще 2015 року в інтерв’ю заявив, що планує заробити на Україні 5 млрд євро

10 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1924

Перевірка фейків у партнерстві з Facebook

У мережі поширюють дописи про інтерв’ю Джорджа Сороса німецькому виданню «Cicero», де він нібито заявив, що планував заробити 5 млрд євро від Євромайдану й зміни влади. На додачу – Європі нібито вигідно, якщо від України залишиться лише згарище і трупи.

Проте Джордж Сорос не робив таких заяв. 

Цей фейк уже спростовували іноземні незалежні фактчекери.

В інтерв’ю цьому виданню 2014 року Джордж Сорос закликав ЄС надати Україні 20 млрд євро, оскільки напад Росії на Україну загрожує і безпеці всієї Європи. На його думку, м’яка реакція Заходу на російську збройну агресію проти України дасть РФ підстави не боятись збройної відсічі в разі можливої атаки на країни Балтії. Водночас, ніхто в НАТО не зацікавлений у війні з Росією, тому їм краще підтримати зараз Україну й припинити російську агресію.

Згодом його тези маніпулятивно проінтерпретував коментатор Александр Запольскіс, звідки почали поширювати подібні фейки про нібито інвестиції Сороса у війну в Україні.

Немає доказів фінансування Соросом учасників Революції Гідності чи української влади після втечі Януковича.

Дезінформацію з фейками про вплив Сороса на війну Росії з Україною, український уряд та президента, реформи тощо здебільшого поширюють проросійські медіа. Зокрема, VoxCheck робив фактчеки подібних фейків про Сороса на каналах, наближених до Віктора Медведчука.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний