ФЕЙК: Соціальна реклама у метро Варшави: «Захистимо споконвічні польські землі в Україні»

ФЕЙК: Соціальна реклама у метро Варшави: «Захистимо споконвічні польські землі в Україні»

13 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1603

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у метро Варшави розміщена соціальна реклама із закликом захистити «споконвічно польські землі в Україні». Автори публікації пишуть, що Польща готується окупувати Україну і додають відео, на яких видно такі оголошення.

Утім, насправді ці плакати підробили. 

Скриншот повідомлення

На те, що оголошення підробили, вказує посилання, розміщене праворуч унизу: «www.wkupoznan.wp.mil.pl». Це посилання недійсне. Адже згідно з польським законом «Про захист Вітчизни», який набрав чинності у квітні 2022 року, замість Військової комендатури (WKU) був створений Центр військового комплектування (WCR). Цей підрозділ займається набором добровольців на військову службу та в резерв, а також організовує курси для військовослужбовців запасу.

 

Скриншот оголошення, яке поширюють у мережі

До того ж директор офісу оренди та реклами варшавського метрополітену Гжегож Попєляж у коментарі для Укрінформ повідомив, що таких оголошень немає у варшавському метро.

У 2018 році у Польщі стартувала кампанія «Стань солдатом Республіки», у рамках якої людей заохочують вступати до лав Війська Польського та популяризують військову службу. Елементи реклами цієї програми використали для створення фейкового оголошення. 

1. Скриншот оголошення, яке поширюють у мережі; 2. Справжній рекламний плакат кампанії «Стань солдатом Республіки»

Раніше ми спростовували фейк, ніби польська армія набирає добровольців для захоплення України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний