ФЕЙК: Спеціальна музика лікує COVID-19 | VoxUkraine

ФЕЙК: Спеціальна музика лікує COVID-19

29 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1644

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи, що «музика лікує» – специфічну хворобу не називають, втім всюди зображують вірус з групи коронавірусів. А в описі «музики» кажуть, що йдеться про «нещодавній вірус, який розповсюджується по всьому світу і від якого намагаються знайти ліки». 

Посилання на цю «музику» уже поширюють у тематичних групах в месенджерах, як «ліки від COVID-19, що не мають протипоказань». Користувачам пропонують «пожертвувати» на розповсюдження «лікувальної мелодії» принаймні 1 долар США.

Втім це неправда. 

По-перше, наразі єдині схвалені США ліки від COVID-19, що показали певну ефективність у ході досліджень – це ремдезивір від компанії Gilead. По-друге, музика не має жодної противірусної дії.

Раніше у мережі уже поширювали схожі фейки. Теорія авторів полягала у тому, що вібрації у певних діапазонах вбивають віруси, тому вони закликали «підвищувати свої вібрації» завдяки позитивним емоціям і таким чином знищувати збудника COVID-19 — SARS-CoV-2.

Але немає ніяких наукових доказів того, що новий коронавірус може загинути від вібрацій, а емоції впливають на вібрації людського тіла.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний