ФЕЙК: Співачка Мерая Кері отримала «фальшиву» вакцину

ФЕЙК: Співачка Мерая Кері отримала «фальшиву» вакцину

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
918

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють відео, на якому американській співачці Мераї Кері (Mariah Carey) роблять щеплення від коронавірусу. У подібних дописах стверджують, що це — “фейкова вакцинація”, бо після уколу голка шприца зникає. 

Допис у фейсбуці

Цей фейк уже спростовували незалежні іноземні фактчекери з Associated Press. Співачка опублікувала це відео у своїх соцмережах 3 квітня. На відео видно, що коли медпрацівник робить Кері укол і натискає на поршень шприца, голка втягується назад. Проте це не “фейкове” щеплення, а різновид шприца — це спеціальний механізм безпеки. Ми вже писали про це раніше.

Сара Кірчофер (Sarah Kirchofer), тимчасовий директор Служби охорони праці в Бригамі пояснила у коментарі для AP, що на відео — так звана висувна або “безпечна” голка, яку часто використовують у звичайних лікарнях. Вона має пружинну систему: коли поршень натиснуто, і голка вже подала розчин, вона втягується назад у шприц, щоб медичний працівник міг безпечно утилізувати його.

Такі голки використовують у лікарнях та інших закладах охорони здоров’я для того, щоб захистити медпрацівників від випадкової травми голкою, через яку вони можуть заразитися.