ФЕЙК: Співробітник ТЦК по телефону погрожує жінці забрати її разом із «чоловіком-ухилянтом» — відео

ФЕЙК: Співробітник ТЦК по телефону погрожує жінці забрати її разом із «чоловіком-ухилянтом» — відео

31 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
487

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео телефонної розмови між жінкою та нібито працівником ТЦК. У відео під час розмови співробітник ТЦК погрожує жінці забрати її разом із «чоловіком-ухилянтом».

Утім, це — фейк. Відео є постановкою. Автор відео не надає жодних даних про співробітника ТЦК, який телефонував, номер його телефону або адресу ТЦК.

Скриншот публікації

Раніше ми вже спростовували подібне відео, у якому невідомий чоловік під час телефонної розмови з жінкою змушує її сина, випускника школи, разом із батьком прийти до ТЦК.

В обох відеороликах беруть участь одні й ті самі актори. Так, невідомий чоловік з відео про випускника та буцімто співробітник ТЦК із нового відео мають ідентичний голос та манеру спілкування. Жіночі голоси теж однакові. До того ж в обох відео жінка говорить досить награно, має схожу жестикуляцію, а її реакції позбавленні справжнього здивування та обурення. В обох відео жінка має схожий манікюр та обручку на правій руці.

Скриншоти постановних відео зі схожими елементами

Жінка не надає жодної інформації про нібито співробітника ТЦК — ані його імені, ані адреси центру комплектування. Номер, із якого дзвонить чоловік, також прихований. Це свідчить про те, що відео зняли не з метою висвітлення реальної історії, а для дискредитації мобілізації в Україні.

Наразі жінок в Україні мобілізують добровільно. Зокрема жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на військову службу лише у добровільному порядку. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний