ФЕЙК: Справжня причина дистанційного навчання – скорочення 36 тисяч вчителів | VoxUkraine

ФЕЙК: Справжня причина дистанційного навчання – скорочення 36 тисяч вчителів

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1978

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі і на новинних порталах «РадіоТрек» і «Николаевские новости» поширюється інформація про те, що причиною дистанційної освіти є необхідність скоротити 36 тисяч вчителів. У статтях посилаються на форум «Української правди», де невідомий користувач створив відповідне обговорення

Проте, це неправда. А інтерв’ю Романа Єрмоличева про необхідність скорочення кількості вчителів ніяк не пов’язане дистанційним навчанням в умовах пандемії.

Для реформування системи освіти Меморандумом МВФ передбачається оптимізація кількості закладів початкової та середньої освіти та зміни структури зарплат для вчителів. Про конкретне скорочення держслужбовців не йдеться.

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев говорить про проблеми розгалуження шкільної мережі та неефективність деяких вчителів. Він пропонує шляхом оптимізації процесів підвищити зарплату ефективним працівникам. Тобто, у сільській школі кількість учнів менша і тому видатки на фінансування вищі. Єрмоличев наводить приклад, що якщо возити учнів з нерентабельних шкіл до районних і міських, це дасть змогу школярам отримати більш якісну освіту та дозволить зменшити видатки бюджету.

Раніше ми писали, що в умовах пандемії дистанційна освіта є обгрунтованою. 

Вона дозволяє зменшити поширення COVID-19 шляхом дотримання соціального дистанціювання, яке у свою чергу зменшує поширення вірусу. 

І хоча через дистанційну освіту середня успішність школярів може знижуватися, питання онлайн  або змішаної форми освіти під час пандемії – це компроміс між результатами у навчанні і збереженими життями.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний