ФЕЙК: Список злочинів ВООЗ з 1948 по 2021 рік

ФЕЙК: Список злочинів ВООЗ з 1948 по 2021 рік

30 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
612

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мереж поширюють зображення з нібито переліком злочинів ВООЗ у 1948-2021 роках. Організацію звинувачують у організації геноциду через вакцини з генами раку, смерті 16 мільйонів людей через боротьбу з СНІДом, а також у тому, що понад 490 тисяч дітей стали інвалідами, а 10 млн жінок — безплідними. Також додають, що ВООЗ створив Рокфеллер. Разом з цим дописом додають і посилання на документ, у якому детально описують “злочини”.

Зображення з дописів

Утім, усе це — неправда. Пояснюємо, чому.

Фонд Рокфеллера не засновував ВООЗ

ВООЗ — це не приватна, а міжнародна міжурядова організація, що фінансується за рахунок обов’язкових внесків країн-членів та добровільних внесків країн та партнерів. До складу ВООЗ входять 194 країн-членів. Організація була створена за рішенням учасників Міжнародної конференції охорони здоров’я.

ВООЗ не організовувала геноцид через вакцини з генами раку

Зростання захворюваності на рак зумовлене кількома факторами, серед яких зростання старіння населення, а також причини, пов’язані із соціальним та економічним розвитком. Дослідження щодо ризику захворювання на рак внаслідок вакцинації проти поліомієліту (вакцина була забруднена вірусом SV40, який потенційно сприяє росту пухлин) не знаходять достатньо доказів. 

Тези про те, що вакцина від поліомієліту може спричиняти рак, спростовували й іноземні незалежні фактчекери, наприклад, зі Snopes, AFP та Science Feedback.

СНІД – це остання стадія ВІЛу, а ВООЗ не причетна до смертей 16 млн людей в Африці від СНІДу

Фейки про те, що СНІД спричиняють ліки, а не ВІЛ, ми вже спростовували.

Ліки від ВІЛ/СНІД, наприклад, Зидовудин, дійсно мають побічні ефекти. При застосуванні препарату здоровою людиною у високих дозах, ДНК людини стає нездатним до реплікації (самовідтворення), а це може призвести до пошкодження серцевих та скелетних м’язів. 

Зидовудин застосовують для терапії ВІЛ-інфікованих і його користь доведена. До побічних ефектів серед ВІЛ-інфікованих належать нудота, втома та анемія, сильні побічні ефекти (серед яких ураження м’язів, втрата підшкірного жиру) спостерігаються рідко. Потенційна шкода від препарату значно менша, ніж його користь.  Зидовудин пригнічує реплікацію ДНК ВІЛу. Немає жодних підстав пов’язувати прогресування ВІЛ-інфекції до СНІДу із впливом цього препарату. 

ВООЗ не причетна до випадків паралічу та поліомієліту

У каліцтвах дітей ВООЗ звинувачують через вакцини від поліомієліту. Цей фейк ми також спростовували раніше.

В Індії дитині мають надати 4 дози крапельної вакцини та 2 дози вакцини-ін’єкції проти поліомієліту. В проміжок від 2000 до 2017 року в країні справді були паралізовані 640 000 дітей внаслідок гострого в’ялого паралічу, однак немає жодних доказів, що це пов’язано із вакцинами проти поліомієліту

У 2017 році спостерігалося збільшення випадків захворюваності на поліомієліт, у цьому звинувачували вакцини. Однак рівень захворюваності підвищився в регіонах Африки та Східного Середземномор’я. І сталося це саме через недостатнє вакцинування. Зокрема, у трьох країнах Нігерії, Афганістані та Пакистані, які досі є осередком вірусу поліомієліту. Окрім того, поліомієліт, спричинений вакцинами, є рідкісним і складає 1 випадок до 2,4 мільйонів застосованих доз. Тож жодного зв’язку з вакцинами ці випадки не мають.

ВООЗ не стерилізувала жінок через вакцини

Фейки про стерилізацію жінок через вакцини ми вже спростовували.

У 2014 Католицька комісія з охорони здоров’я Кенії у своїй публікації написала що вакцина – це спроба масової стерилізації жінок і виступила проти неї. Однак згодом міністр охорони здоров’я Кенії спростував це твердження. Він також вказав, що вакцина проти правця не несе негативних наслідків для здоров’я і не впливає на репродуктивну функцію жінок.  

ВООЗ та UNICEF також випустили заяву, де вони запевнили у безпеці вакцини проти правця та назвали протилежне дезінформацією. У 1995 році ВООЗ проводила перевірку вакцини у лабораторіях, де результати чітко показали, що вакцина є безпечною для використання та, тим паче, не є засобом стерилізації.