Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У російських телеграм-каналах поширюють начебто репортаж від USA Today. У ньому стверджують, що влада США депортувала 14 із 20 українських біженців, які переслідували віцепрезидента США Джей Ді Венса під час прогулянки з трирічною донькою.
Це фейк. На сайті USA Today не публікували подібної інформації. Також цього відео немає на сторінках медіа в соцмережах. Оригінальні ролики видання мають інше оформлення.
Скриншот допису
8-го березня 2025 року на своїй сторінці в Х віцепрезидент США Джей Ді Венс повідомив, що під час прогулянки з трирічною донькою він натрапив на групу проукраїнських протестувальників. За його словами, вони вигукували «Слава Україні!», що налякало дитину. Зокрема Джей Ді Венс особисто підійшов до мітингувальників і поспілкувався з ними.
На сайті USA Today ми не знайшли жодних статей, у яких би згадували про депортацію українських біженців через начебто атаку на Джей Ді Венса. Подібних дописів також немає на сторінках видання у фейсбуці, Х, інстаграмі та ютубі. Крім того, цю новину не публікували жодні надійні міжнародні чи українські медіа.
До того ж оформлення оригінальних роликів відрізняється від фейкового. Зазвичай USA Today використовує інший шрифт, додає блакитну риску біля тексту та вказує джерела фото чи відео.
Раніше ми вже спростовували фейк, де начебто проукраїнський мітингувальник плюнув у дитячий візок доньки Джей Ді Венса під час розмови з ним.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний