ФЕЙК: США готові надати Ізраїлю міжконтинентальні балістичні ракети — CNN

ФЕЙК: США готові надати Ізраїлю міжконтинентальні балістичні ракети — CNN

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
319

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито США готові надати Ізраїлю міжконтинентальні балістичні ракети.

Це — фейк. Видання CNN не публікувало новини про передачу балістичних ракет Ізраїлю.

Скриншот публікації

На сторінці американського видання CNN ми не знайшли жодного повідомлення про передачу ракет. Тож ця новина є вигаданою. Схожі фейки почали поширюватися на тлі вторгнення палестинських бойовиків ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Тоді ХАМАС обстріляв прикордонні міста Ізраїлю та Тель-Авів. Своєю чергою Ізраїль також випускав ракети по бойовиках ХАМАС у Секторі Гази.

Окрім цього, навіть якби США передали Ізраїлю міжконтинентальні балістичні ракети, Тель-Авів не зміг би використати їх проти Сектору Гази. Майже усі міжконтинентальні балістичні ракети мають мінімальну дальність понад 5,5 тисяч км. Тоді як відстань від Тель-Авіва до Сектору Гази складає понад 80 км, а до іранської столиці — понад 1,5 тисячі км.

Відстань від Тель-Авіву до сектору Гази. Джерело: Google Maps

Крім того, здебільшого сучасні міжконтинентальні балістичні ракети є стратегічною ядерною зброєю. Договір  про нерозповсюдження ядерної зброї від 1968 року зобов’язує ядерні держави не передавати ядерну зброю іншим країнам. США підписали цей договір, тож не могли передати Ізраїлю подібне озброєння. Передача неядерних ракет, дальність яких перевищує 300 кілометрів, також обмежена міжнародними домовленостями. Натомість Пентагон планує відправити Ізраїлю тисячі 155-мм артилерійських снарядів та дві системи ППО «Залізний купол».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний