ФЕЙК: США можуть зрадити Україну так само, як зробили це з Афганістаном

ФЕЙК: США можуть зрадити Україну так само, як зробили це з Афганістаном

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
448

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють повідомлення, що у статті турецького видання Daily Sabah йдеться про те, що Туреччина попереджає, нібито США можуть зрадити Україну задля своєї користі. Також у повідомленні стверджують, що США нібито можуть кинути Україну так, як зробили це з Афганістаном.

Проте це — фейк. Видання не цитувало офіційну позицію влади Туреччини, у колонці автор висловлює лише свої припущення. Крім того, у публікації не йдеться про те, що США можуть зрадити Україну, як колись нібито зробили це з Афганістаном.

Скриншот публікації

В оригінальній статті із заголовком «Три геополітичні пастки, розставлені США» автор критикує політику Америки та аналізує наслідки цих «пасток» для Туреччини. Однак у ній не згадують офіційну позицію політичного керівництва Туреччини. 

У повідомленнях російських ЗМІ стверджують, що США можуть зрадити Україну так, як зробили це з Афганістаном. Однак у статті турецького видання не згадується про Афганістан або зраду США задля своєї користі.

В абзаці, присвяченому російсько-українській війні, колумніст пише про прихід до уряду України Олександра Турчинова у 2014 році, який мав прозахідну ідеологію. Ця зміна в управлінні України нібито була першою геополітичною пасткою США. Автор пише, що США ізолювали росію від світу та сприяли енергетичній кризі у Європі. Нібито поточна статистика війни та економічний статус росії і Європи доводять, що США використали Україну як «пішака», аби завдати шкоди російсько-китайському союзу. 

Ресурс Media Bias/Fact Check, який агрегує оцінки незалежних фактчекерів мережі IFCN, пише, що Daily Sabah — упереджене видання, яке просуває проурядову пропаганду, посилається на недостовірні джерела інформації та маніпулює аудиторією, апелюючи до емоцій та стереотипів. 

Раніше ми спростовували фейк про те, що Захід нібито використовує Україну як розхідний матеріал, щоб протестувати свою зброю.

У рамках проєкту по моніторингу російської дезінформації в італійських та німецьких медіа VoxCheck спростовув фейк, ніби Захід розпалює війну в Україні та використовує її у своїх діях проти рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний