ФЕЙК: США спланували нову пандемію вірусу у 2023 році

ФЕЙК: США спланували нову пандемію вірусу у 2023 році

26 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1180

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють заяву президента США Джо Байдена, у якій він говорить про те, що країні нібито потрібно спланувати нову пандемію вірусу у 2023 році. У повідомленні пишуть, що США розробляють новий вірус у своїх біолабораторіях.

Це — фейк. У своїй промові Джо Байден говорив про те, що США зрештою зіштовхнуться з новою пандемією, тож країна має почати готуватися до нових спалахів.

У промові від 21 червня 2022 року Джо Байден попередив, що США зіштовхнуться із новою пандемією. Тож країні треба більше грошей, аби підготуватися та спланувати витрати на нову хвилю пандемії: «Нам дійсно потрібно більше грошей, але нам потрібно не тільки більше грошей на вакцини для дітей, зрештою нам потрібно більше грошей, щоб підготуватися до другої пандемії. Буде ще одна пандемія, ми повинні думати наперед…». Однак Джо Байден не мав на увазі розробку нового вірусу, як про це пишуть російські ЗМІ.

19 вересня 2022 року Джо Байден у коментарі виданню 60 Minutes заявив, що пандемія коронавірусу у США закінчилася: «Пандемія закінчилася. У нас все ще є проблема з COVID. Ми все ще багато над цим працюємо…але пандемія закінчилася. Якщо ви помітили, ніхто не в масках». Однак у ВООЗ наголосили, що світ остаточно ще не подолав пандемію COVID-19.

Також у фейкових публікаціях пишуть, що насправді не було з’ясовано, звідки пішов COVID-19, та пишуть про ймовірну розробку ковіду у лабораторіях США. Вчені ж схильні вважати, що COVID-19 поширився саме від живих ссавців, яких продавали на ринку в Ухані 2019 року. В одному з досліджень американські вчені розглядають випадки поширення COVID-19. За їхніми даними, ринок Хуанань став епіцентром пандемії COVID-19, і ймовірно, SARS-CoV-2 виник у результаті торгівлі живими дикими тваринами в Китаї. Також немає прямих доказів того, що вірус SARS-CoV-2 витік із лабораторії Китаю чи США.

9 липня 2022 року Наукова консультативна група з вивчення походження нових патогенів (SAGO), скликана ВООЗ, випустила звіт щодо пандемії коронавірусу. Консультативна група заявила, що наявні дані свідчать, що вірус, найімовірніше, перейшов від тварин до людей. Група пише про дослідження серед тварин, які продавалися на ринку морепродуктів в Ухані, де вперше виявили коронавірус. У звіті зазначено, що на ринку є декілька видів тварин, здатних переносити SARS-CoV-2, наприклад, єнотовидні собаки або червоні лисиці. Крім того, у звіті розглядають й версію поширення COVID-19 від витоку з лабораторії. Однак група не дійшла до остаточних висновків походження COVID-19 через відсутність даних з Китаю, звідки вперше і поширився вірус.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний