ФЕЙК: США визнали, що проводили досліди над українськими військовими та пацієнтами психлікарень

ФЕЙК: США визнали, що проводили досліди над українськими військовими та пацієнтами психлікарень

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
330

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа з посиланням на міноборони рф повідомили, ніби США визнали, що проводили досліди над українськими військовими, злиденними та психічно хворими. Про це заявив російський генерал-лейтенант Ігор Кирилов на брифінгу з питань наради учасників Конвенції про заборону біологічної зброї.

Це неправда: місія США на зустрічі КБТЗ вкотре відкинула звинувачення росії про існування біолабораторій в Україні. У ЄС заяви рф теж називають «необгрунтованими та брехливими». 

Офіційна консультативна зустріч держав-учасниць Конвенції про заборону біологічної зброї (КБТЗ) проходила у Женеві 5-9 вересня. У заяві Держдепартаменту за результатами зустрічі КБТЗ вказують, що США та Україна представили серію презентацій, у яких спростували «абсурдні та брехливі заяви росії» про розробку біологічної зброї чи існування біолабораторій в Україні. Держави-учасниці підтвердили заяви США, причому 35 із 42 країн, що виступали, відзначили важливість роботи Штатів у сфері біобезпеки та біозахисту.

До речі, представники ЄС на зустрічі КБТЗ заявили, що стурбовані дезінформаційними кампаніями росії: «Неприпустимо, що росія, намагаючись виправдати свою невиправдану та незаконну агресію проти України, продовжує висувати необґрунтовані та брехливі претензії проти України, Сполучених Штатів та інших країни. Ці неправдиві звинувачення та спроби дезінформації щодо передбачуваної розробки та можливого використання біологічної зброї є глибоко цинічними та служать лише завданню шкоди міжнародному миру та безпеці», — йдеться у заяві.

Ще в березні постійна представниця Великої Британії в Радбезі ООН заявляла, що немає доказів існування будь-яких програм із розробки в Україні біологічної зброї, а звинувачення Росії — «брехливі і нічим не підтверджені».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний