ФЕЙК: Стаття в журналі доводить, що пандемію COVID-19 запланували два роки тому | VoxUkraine

ФЕЙК: Стаття в журналі доводить, що пандемію COVID-19 запланували два роки тому

11 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1099

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі Facebook поширюють інформацію, що пандемію запланували. Як доказ вони використовують статтю в науково-популярному журналі «Популярная механика» від лютого 2019 року про моделювання глобальної пандемії.

Проте, пандемію не запланували, і стаття в журналі не про заплановану пандемію.

У журналі «Популярная механика» опублікували огляд Clade X — настільної вправи-моделювання пандемії Університету Джона Хопкінса в 2018 році. Це моделювання проводили, щоб перевірити, чи готові США та світ загалом протидіяти пандемії. 

Такі моделювання проводили і раніше, наприклад,  у 2005 — Atlantic Storm, а у 2001 році — Dark Winter. І під час цих тренувань жодного разу не прогнозували реальний спалах якогось інфекційного захворювання, а лише перевіряли, наскільки людство та різні інституції готові до боротьби із теоретично можливими пандеміями. 

Оскільки бактерії та віруси постійно мутують, і зростають ризики їхньої передачі людині через її втручання у середовище дикої природи, ймовірність виникнення пандемії завжди існує. 

До того ж, у журналі вказано, що під час моделювання розглядали загрозу від вірусу, який поширився з Франкфурту та Каракасу. А от Sars-Cov-2 вперше зареєстрували в Ухані.

На заході Clade Х розглядали загрозу пандемії від вірусу з родини параміксовірусів, а не коронавірусів.

Тези про те, що пандемію запланували ми неодноразово спростовували, наприклад, тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний