ФЕЙК: Статтю про українських військових проілюстрували зображенням вантажівки зі свинями

ФЕЙК: Статтю про українських військових проілюстрували зображенням вантажівки зі свинями

16 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
509

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали поширюють статтю російського видання РБК, де з посиланням на CNN розповідать про плани США розширити навчання українських військових. Пропагандисти додають, що цю новину проілюстрували зображенням вантажівки зі свинями.

Утім, це — фейк. Ні російський ресурс, ні американський телеканал CNN не публікували такого фото.

Скриншот допису

За допомогою Internet Archive ми перевірили статтю російського видання РБК, скриншот якого поширюють пропагандисти. Утім, в оригінальній статті РБК та архівних посиланнях можна побачити зовсім інше фото. Тож, найімовірніше, російське медіа РБК не ілюструвало статтю зображенням вантажівки зі свинями.

Стаття російського видання РБК, скриншот якого поширюють у мережі

В оригінальній статті CNN, опублікованій 30 листопада 2022 року, справді йдеться про те, що адміністрація Джо Байдена розглядає можливість розширення навчання для ЗСУ. Зокрема 2500 українських військових планують навчати протягом місяця на базі США в Німеччині. Однак текст статті супроводжується зовсім іншим фото.

Оригінальна стаття про навчання українських військових. Джерело: CNN

Крім того, за допомогою інструменту Internet Archive ми вирішили перевірити, чи змінювали свою статтю CNN. У жодному з архівних посилань на публікацію від CNN немає зображення, яке поширюють проросійські телеграм-канали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний