ФЕЙК: Столтенберг заявив, що НАТО зараз не може прийняти Україну

ФЕЙК: Столтенберг заявив, що НАТО зараз не може прийняти Україну

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
722

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу 30 вересня заявив: «Зараз ми не можемо прийняти Україну в НАТО».

Однак це — фейк. Єнс Столтенберг не робив таких заяв.

У відповідь на питання щодо підтримки пришвидшеного вступу України в НАТО Столтенберг відповів: «Кожна демократія в Європі має право подати заявку на членство в НАТО. Союзники в НАТО поважають це право, і ми неодноразово говорили, що двері НАТО відкриті… Союзники НАТО зустрічалися в Мадриді, і тоді також зробили чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати, в які оборонні альянси вступати. Звісно, рішення про членство мають ухвалювати всі 30 країні-членів. Це рішення має ухвалюватись консенсусом. Зараз ми зосереджуємося на негайній підтримці України, щоб вона захищалася від брутального вторгнення росії, і це головний фокус та головні зусилля союзників НАТО». 

Отже, Столтегнберг не казав, що НАТО зараз не може прийняти Україну до свого складу, а нагадав, що це рішення мають прийняти всі 30 держав-членів. Тому зараз основний фокус НАТО — підтримка України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний