ФЕЙК: Студентів київських вишів направляють копати окопи замість практики

ФЕЙК: Студентів київських вишів направляють копати окопи замість практики

28 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
245

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в одному з київських університетів студентів замість виробничої практики відправляють рити окопи у місті Ірпінь. Про це буцімто свідчить оголошення на стіні університету. 

Однак це фейк. Студенти не проходять виробничу практику у війську, а вказаних в оголошенні студентських груп не існує. 

 

Фото оголошення, яке поширюють у мережі

За зворотним пошуком фото ми знайшли університет, фасад якого додали в об’яву, — це Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА). Фото ще у 2014 році розмістили на фейсбук-сторінці, яку створили студенти КНУБА. Також герб університету в оголошенні збігається з гербом КНУБА.

Фото оголошення та будівлі КНУБА

Герб у фейковому оголошенні та герб 

На сайті навчального закладу та у соцмережах немає оголошення про проведення відповідної практики. На сторінці КНУБА у розділі «Договори з базами практик» відсутні військові підрозділи. Окрім цього, у договорах вказано, що сторона, яка приймає студентів, зобов’язується не використовувати працю здобувачів освіти на роботах та посадах, «що не відповідають програмі практики та майбутній спеціальності»

На сайті КНУБА немає груп КН-18, КН-19. До того ж в оголошенні не вказали точну дату початку практики. Все це вказує на підробку оголошення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний