ФЕЙК: Студія Paramount Pictures знімає фільм «Ціна перемоги» про Зеленського за $115 млн

ФЕЙК: Студія Paramount Pictures знімає фільм «Ціна перемоги» про Зеленського за $115 млн

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
566

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі, посилаючись на статтю видання NY Daily News, поширюють інформацію, нібито голлівудська студія Paramount Pictures на замовлення студії «Квартал 95» починає роботу над блокбастером «Ціна перемоги». Фільм, мовляв, буде присвячений історії Володимира Зеленського, починаючи від його кар’єри коміка до обрання президентом. Режисером стрічки стане Джеймс Менголд, а головну роль можуть виконати Шон Пенн, Шая Лабаф або Джеремі Реннер, вартість проєкту $115 млн.

Однак це фейк. Медіа, яке поширило новину, створили нещодавно, на сайті відсутні контакти видання, а дані про його створення та власника вигадані. Paramount Pictures, студія «Квартал 95», вказані режисер та актори не анонсували випуск фільму про Президента України.

Скриншот допису

За допомогою сервісу з перевірки вебсайтів URLVoid ми встановили, що домен NY Daily News створили 18 січня 2024 року, тобто менше, ніж за місяць до публікації фейкової новини. Водночас на сайті медіа вказано, що журналіст Дж. Р. МакДуглас заснував його ще у 1975 році. Нам не вдалось знайти дані про цього журналіста у відкритих джерелах. До того ж у розділі «Про себе» замість «New York News Daily» назву медіа написали як «Ney York News Daily».

Скриншот сайту NY Daily News

Вочевидь, фейковий сайт мімікрує під справжнє американське видання «New York News Daily», засноване ще у 1919 році. Воно має високий показник об’єктивності на ресурсі Media Bias/Fact Check. Обидва сайти мають схожі домени: «https://www.nydailynews.com/» у надійного американського медіа та «https://nynewsdaily.org/» у фейкового, тож їх легко сплутати.

У розділі «Контакти» інформація написана латинською мовою, але при перекладі текст виглядає незв’язним. Вірогідно, він є текстом-заповнювачем. За зворотним пошуком по тексту з розділу «Про себе», ми встановили, що його могли скопіювати з трейдингового сайту Unbanked, який є неактивним.

На сайті не вказані ні телефон, ні актуальна електронна пошта, ні адреса видання. А більшість розділів, як от «мапа сайту», «політика конфіденційності», «працюйте з нами» тощо не працюють взагалі.

Медіа позиціює себе як «маяк журналістської майстерності, чесності». Однак на сайті розміщені статті, у яких стверджується, нібито ЗСУ умисно обстрілюють житлові будинки на окупованих територіях. Також у матеріалах цитують слова російських посадовців, мовляв, Україна несе відповідальність за порушення міжнародного гуманітарного права та вчинення воєнних злочинів.

У статті, яку цитують у мережі, як і в інших постах на сайті, не вказана дата публікації, ймовірно, це зробили умисно, аби не показувати, коли певний матеріал зʼявився на сайті. Також у матеріалі йдеться, що інформацію про заплановану стрічку «Ціна перемоги» опублікував у Х продюсер Paramount Pictures Браян Вілсон. Також «продюсер» додав фото кількох сторінок сценарію.

Скриншот постів у Х Браяна Вілсона

Ми знайшли сторінку у Х, з якої нібито поширили твіти. На момент написання статті вона була заблокована, однак є заархівована версія. За допомогою сервісу розпізнавання облич PimEyes ми встановили, що насправді на світлині венесуельський хірург Генрі Гарсія. Тож фейкову сторінку продюсера Paramount Pictures у Х створили спеціально для створення статті про фільм «Ціна перемоги».

1. Фото у фейковому профілі Браяна Вілсона; 2. Фото венесуельського хірурга Генрі Гарсії

Сценарій фільму також видається дивним. Так, в одному з епізодів Зеленський мав давати інтерв’ю, під час якого його запитали, що робить Україну величною країною. У відповідь президент каже, що десятки років Україна була в ярмі режиму, а нині опинилась у ярмі олігархів. Далі він натякає, що в країні немає свободи слова, у ній порушують права людини тощо.  Важко уявити, що українська студія погодила б сценарій, у якому дискредитують Україну.

Також у матеріалі вказали, що співпрацю між Paramount Pictures і студією «Квартал 95» ініціював режисер Олександр Роднянський, оскільки його компанія AR Content Studio раніше співпрацювала з Paramount TV у різних проєктах. Однак у публічному просторі немає даних про співпрацю компаній. 

Натомість у 2022 році Роднянський дійсно заявляв, що разом з американською компанією Anonymous Content зніме фільм про повномасштабне вторгнення росії в Україну.  Основою стрічки мала стати стаття британського дослідника пропаганди Пітера Померанцева «We Can Only Be Enemies», а режисером обрали Мирослава Слабошпицького. На момент написання цього матеріалу не було інформації про те, на якому етапі знаходиться виробництво стрічки.

Paramount Pictures, студія «Квартал 95», Джеймс Менголд, Шон Пенн чи Джеремі Реннер не анонсували випуск фільму про Президента України під назвою «Ціна перемоги». Про це не писало жодне авторитетне світове чи українське медіа. Окрім цього, інформації про зйомки зазначеної стрічки про Зеленського немає на найбільшому сайті про кіно IMDb.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний