ФЕЙК: Створено гамівну сорочку для примусової вакцинації

ФЕЙК: Створено гамівну сорочку для примусової вакцинації

18 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1400

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію стосовно створення спеціальної гамівної сорочки для проведення примусової вакцинації.

Допис, який поширюють у мережі

 

Але це – фейк.

Медичне обладнання, що видають за гамівну сорочку для примусової вакцинації, – це пристрій для фіксації дошка папуз (Papoose Board). Його використовували щонайменше з 1990-х.

Дошку папуз використовують, коли необхідна фіксація голови, найчастіше – у дитячій стоматології або ж при лікуванні пацієнтів з порушеннями інтелектуального розвитку. Пристрій обмежує рухи рук та ніг, щоб вони не заважали при стоматологічних маніпуляціях. І такий підхід зазнає значної критики, оскільки обмеження у русі може морально травмувати. 

Американська асоціація дитячої стоматології радить використовувати подібну практику стабілізації за згоди батьків чи опікунів, надаючи альтернативні варіанти іммобілізації: медикаментозні (введення заспокійливого, загальної анестезії) або ж немедикаментозні (фіксація голови медперсоналом, який працює у парі зі стоматологом). Також радять, щоб під час самої процедури пацієнтів перебували батьки чи близькі – це може заспокоїти. 

Покрокова інструкція для медперсоналу по застосування дошки папуз

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний