ФЕЙК: Суд постановив, що клієнта в магазині мають обслуговувати без маски | VoxUkraine

ФЕЙК: Суд постановив, що клієнта в магазині мають обслуговувати без маски

31 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
3127

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється інформація, що той, хто відмовиться обслуговувати клієнта в будь-якому вигляді, у тому числі без маски, буде притягнутий до кримінальної відповідальності. Як докази наводять два рішення суду.

По-перше, в обох рішеннях йдеться не про масковий режим.

У першій справі продавець АЗС відмовив продавати пальне клієнту в шоломі. Це сталося у 2018 році, але рішення винесли лише у червні 2020 року.

У другій справі йдеться про невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань у квітні 2020 року. Хоча заява, яку не внесли в Реєстр, і стосувалася відмови в обслуговуванні клієнта старше 60 років без маски, але судове рішення не стосується носіння маски

По-друге, основним джерелом права в Україні є нормативно-правові акти – це означає, що судді, в першу чергу, керуються законами та підзаконними нормативно-правовими актами, а не попередньою практикою судових рішень (як це, наприклад, відбувається в США).

Наразі, згідно з чинним законодавством у зв’язку з пандемією нового коронавірусу на особу накладається штраф, якщо у торговельному приміщенні вона знаходиться без засобів індивідуального захисту (медичної або респіраторної маски).

Нагадаємо, що носіння масок разом із заходами соціальної дистанції та гігієнічними заходами допомагає стримувати поширення вірусу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний