ФЕЙК: Суд у Гаазі визнав Україну винною у справі про збиття малайзійського Boeing 777 рейсу MH17
Beta

ФЕЙК: Суд у Гаазі визнав Україну винною у справі про збиття малайзійського Boeing 777 рейсу MH17

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
149

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито суд у Гаазі визнав Україну винною у справі про збиття Boeing 777 над тимчасово окупованою територією Донецької області. 

Утім, це — неправда. Суд у Гаазі не визнавав Україну винною у збитті малайзійського Boeing рейсу MH17. Насправді нідерландський суд засудив до довічного ув’язнення та визнав винними у справі двох росіян та одного українця, який підтримував рф.

Скриншот публікації

17 липня 2014 року малайзійський авіалайнер Boeing 777, що летів з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий на окупованій росіянами території Донецької області. У результаті авіакатастрофи загинули усі 298 осіб на борту. 

7 вересня 2014 року країни, які постраждали від авіакатастрофи, а саме Нідерланди, Австралія, Малайзія, Бельгія та Україна створили спільну слідчу групу. Міжнародне розслідування відбувається під керівництвом Нідерландів. 

Після понад року розслідування збиття літака рейсу MH17 Рада безпеки Нідерландів випустила перший звіт із результатами. У ньому йдеться, що Boeing 777 на Сході України був збитий саме російським зенітно-ракетним комплексом «Бук». 

У 2016 році Спільна слідча група під керівництвом Нідерландів підтвердила, що літак збили російською ракетною системою «Бук». На той час територію, де відбулася авіакастрофа, контролювали російські бойовики. Згідно з розслідуванням, після збиття літака, ракетну установку «Бук» доправили назад до росії. У 2018 році уряди Нідерландів та Австралії заявили, що покладають відповідальність за збиття Boeing 777 саме на росію. 

У 2019 році Слідча група під керівництвом Нідерландів порушила кримінальну справу проти чотирьох підозрюваних у збитті пасажирського літака від 17 липня 2014 року. Прокуратура оголосила підозрюваними трьох росіян та одного українця, який перейшов на бік росії: це кремлівський ставленик у так званій «днр» Ігор Гіркін, співробітник російської розвідки Сергій Дубінський та заступник розвідувальної служби бойовиків у так званій «днр» Олег Пулатов. Також підозрюваним у справі виявився громадян України  Леонід Харченко, який допомагав транспортувати російську систему «Бук».

17 листопада 2022 року суд у Гаазі засудив двох росіян та одного українця у збитті Boeing 777 від 17 липня 2014 року. До довічного ув’язнення заочно засуджені Ігор Гіркін, Сергій Дубінський та Леонід Харченко. Олега Пулатова нідерландський суд визнав невинним. Також суд у Гаазі визнав, що росія контролювала так звану «днр» на момент збиття пасажирського літака.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний