ФЕЙК: Супутниковий знімок NASA, на якому видно Україну після ракетної атаки на енергооб’єкти

ФЕЙК: Супутниковий знімок NASA, на якому видно Україну після ракетної атаки на енергооб’єкти

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
2006

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють супутниковий знімок, на якому нібито видно Україну станом на вечір 23 листопада, після масованої ракетної атаки росії. Однак насправді це фото було зроблено ще 7 березня 2022 року. 

Скриншот допису

8 березня 2022 року «Sky News» опублікувало знімки супутників NASA. У статті порівнюють 2 знімки, які були зроблені 7 лютого і 7 березня 2022 року. Супутниковий знімок за 7 лютого показує рівень освітлення по Україні за 17 днів до повномасштабного вторгнення рф. На світлині видно вогні у населених пунктах та на дорогах.

На знімку за 7 березня видно, що Україна поринула в темряву та різко контрастує з іншими країнами. Освітленість Києва стала значно меншою, а навколо Миколаєва світло майже повністю зникло. Херсон та Одеса вночі зберігають дуже малу кількість видимого світла. 

Супутникові знімки NASA України 7 лютого і 7 березня 2022 року

23 листопада NASA опублікувала супутникові знімки України після ракетного обстрілу в той же день. Якщо порівняти знімки NASA за 7 березня та 23 листопада 2022 року, можна помітити деякі відмінності. По-перше, знімок за 23 листопада є більш детальним, на ньому можна побачити більш яскраві плями освітлення поблизу Києва, також на фото видно умовні лінії поділу областей. На знімку за 7 березня помітним є те, що кількість світла з Сумської, Харківської, Полтавської, Донецької та Луганської областей є значно більшою. 

Ліворуч: супутниковий знімок України NASA за 7 березня 2022 року; праворуч: супутниковий знімок України від NASA 23 листопада 2022 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний