ФЕЙК: Світовий економічний форум контролює людство через пандемію коронавірусу і євгеніку | VoxUkraine

ФЕЙК: Світовий економічний форум контролює людство через пандемію коронавірусу і євгеніку

16 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1697

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео з назвою “Підступний план Всесвітнього економічного форуму 2020” та відповідні пости, у яких описуються теорії змови про використання пандемії коронавірусу для “цифрового перетворення світу”, селекції і стерилізації людей через технологію 5G, використання нейронауки для контролю над свободою волі тощо. 

Пояснюємо, чому тези авторки відео не мають фактологічного чи наукового обґрунтування і відносяться до теорій змов. 

Хибна теза 1. Коронавірус спрямований проти самостійності і малого бізнесу. Його будуть проголошувати поки останній магазин не буде націоналізований і поки ми не будемо прив’язані до безумовного базового доходу.

Немає підстав стверджувати, що вірус спрямований проти самостійності чи окремих видів підприємств. Карантинні обмеження, що вводилися у багатьох країнах світу у зв’язку з пандемією, були спрямовані на обмеження взаємодії населення для стримування поширення вірусу. Внаслідок цього, найбільше постраждали сфери бізнесу, пов’язані з необхідністю активної взаємодії людей, що мають значну частку малого та середнього бізнесу. Зокрема, сфери послуг, розваг, туризму тощо. У той же час, у країнах, де вводилися карантинні обмеження та інші заходи для обмеження поширення вірусу, підприємства понесли додаткові витрати на заходи захисту та дистанціювання, незалежно від розміру бізнесу.

Також, безпідставно говорити про “проголошення” коронавірусу для націоналізації малого та середнього бізнесу і для введення безумовного базового доходу.

Пандемія була проголошена ВООЗ після поширення нового коронавірусу у світових масштабах, а сам вірус, за заявами вчених та результатами досліджень, має природне походження, що не дозволяє говорити про його навмисне “спрямування” чи “проголошення”. 

Доказів використання пандемії для націоналізації малого та середнього бізнесу немає. Немає також підстав стверджувати, що пандемію будуть проголошувати, поки всі не будуть “прив’язані” до безумовного базового доходу. 

Безумовний базовий дохід – це концепція, що включає виплату певної суми грошей кожному громадянину на регулярній основі (як правило замість існуючих соціальних виплат). І хоча деякі економісти і публічні діячі підтримують ідею безумовного базового доходу, він поки що впроваджувався лише на рівні пілотних проектів в окремих країнах і у жодній країні світу не був запроваджений на загальнонаціональному рівні через необхідність масштабного реформування систем соціального захисту, недостатню дослідженість і новизну ідеї, слабку політичну підтримку тощо.

Хибна теза 2. Логотип Covid Action Platform на сайті Світового економічного форуму такий же, як у руху Black Lives Matter.

Логотипи, які використовує рух Black Lives Matter відрізняються від логотипу Covid Action Platform.

Хибна теза 3. Сovid Transformation Map на сайті Світового економічного форуму відображає цифрове перетворення світу через коронавірус.

Сovid Transformation Map” на сайті World Economic Forum відображає , як, на думку експертів Світового економічного форуму, COVID-19 вплине на різні сфери життя життя суспільства, економіку, політику тощо. 

Хибна теза 4. Стрілки Сovid Transformation Map рухаються до іконки Global Governance, показуючи, що COVID-19 хоче глобального правління, тому називається “корона”. Це генеральний план Світового економічного форуму.

Насправді, стрілки не повертаються, щоб показати, чого “хоче” COVID-19: авторка відео просто натискає на різні іконки в Сovid Transformation Map, де описується вплив COVID-19 на різні сфери. При натисканні на Global Governance висвітлюється інформація про вплив пандемії COVID-19 на сферу глобального управління.

Глобальне управління – це порядок, який виникає внаслідок взаємодії інституцій, процесів, норм, формальних угод, а також неформальних механізмів, які регулюють дії для досягнення загального блага. Глобальне управління базується на співпраці на міжнародному, міжнаціональному та регіональному рівнях та стосується діяльності публічного та приватного секторів, які виходять за межі національних кордонів.

Хибна теза 5. Під іконкою Global Health мається на увазі покращення генів і покращення людини, що означає євгеніку і селекцію людини.

Насправді при натисканні на іконку Global Health не йдеться про покращення генів, євгеніку чи селекцію людини, а йдеться про різні аспекти покращення систем охорони здоров’я під час пандемії, вирішення демографічних чи кліматичних проблем тощо. У той же час, там немає нічого, що б вказувало на євгеніку. 

Євгеніка – псевдонаукова концепція про расові розбіжності, яка в сучасному світі вважається расистським набором переконань, що не мають під собою жодного наукового підґрунтя. 

Хибна теза 6. 5G – це випромінювання, що призводить до масової стерилізації, в результаті – будуть лише промислово-створені діти. І оскільки діти забруднюють навколишнє середовище, ми отримаємо валюту CO2

Твердження про небезпечність чи стерилізуючий ефект 5G-сигналу безпідставні. Зокрема, ВООЗ повідомляє, що жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей не було зафіксовано. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії з захисту від випромінювання, яка визначає 5G-сигнал як безпечний.

Не мають жодних підтверджень і тези про промислово-створених дітей, валюту CO2 і роль 5G-технології у цьому. 

Хибна теза 7. З іконки Neuroscience на Сovid Transformation Map випливає, що Світовий економічний форум хоче добратися до контролю над свободою волі, а нейронауку використовують для контролю приняття рішень і людської поведінки. Це можна робити за допомогою 5G

Нейронаукою називають науку, яка об’єднує підходи та методи різних галузей знань, яка вивчає діяльність нервової системи, способи лікування неврологічних та психіатричних захворювань. Вона включає нейробіологію, когнітивну науку, хімію тощо. 

Безпідставно стверджувати про використання нейронауки для контролю прийняття рішень чи пов’язувати це зі Світовим економічним форумом і 5G-технологіями.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний