ФЕЙК: «Світовий уряд» використовує пандемію як прикриття для знищення пенсіонерів за допомогою 5G | VoxUkraine

ФЕЙК: «Світовий уряд» використовує пандемію як прикриття для знищення пенсіонерів за допомогою 5G

18 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
809

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють допис, у якому стверджують, що «світовий уряд» використовує пандемію як прикриття для цілеспрямованого знищення пенсіонерів за допомогою 5G і «хімтрейлів» з літаків. Також до допису прикріплено відеозапис, на якому нібито видно машину з вишками 5G біля шпиталю з хворими на «вигаданий коронавірус».

Більшість озвучених у відео тез — неправдиві. Далі пояснюємо чому.

Хибна теза 1. Багато смертей і хвороб зараз навмисно хибно діагностують як коронавірус. Насправді справжній вірус убивав би всіх, а урядам вигідно, щоб вмирали лише пенсіонери та ті, хто має супутні захворювання.

Існування коронавірусу доведено науковими дослідженнями, а світлини геному вірусу під мікроскопом є у відкритому доступі.

Немає доказів, що смерті від різних недуг і захворювань діагностують як коронавірус. Навпаки, вчені та лікарі б’ють на сполох, що в усьому світі, ймовірно, велику частину заражень не діагностують, тож ці випадки не потрапляють до офіційної статистики. Про це може свідчити показник надлишкової смертності (excess deaths rate — EDR), який показує, наскільки в тій чи іншій країні загальна смертність під час пандемії відрізняється від середніх показників смертності за попередні роки. Зокрема дослідники припускають, що у США у 2020 році 30-60% надлишкових відносно попередніх років смертей пов’язані із тим, що ці особи мали недіагностований випадок захворювання на COVID-19.

Хоча COVID-19 і справді є найбільш небезпечним для осіб літнього віку та тих, хто має супутні захворювання, заразитися коронавірусом і мати важкий перебіг COVID-19 може людина будь-якого віку. Також інфіковані коронавірусом молоді люди можуть заражати тих, хто знаходиться у групі ризику, що становить загрозу навіть за відносно незначного показника летальності. 

Хибна теза 2. Урядам вигідні смерті пенсіонерів, бо вони — важкий тягар на бюджети розвинених країн. Тому найбільше постраждала на початку «вигаданої пандемії» Італія, у якій велику частку населення складають пенсіонери. У майбутньому людям віком понад 65 років даватимуть «пігулку милосердя» — робитимуть примусову евтаназію — щоб не виплачувати пенсії.

Немає підстав вважати, що пандемію розгорнув уряд «нового світового порядку», щоб позбутися пенсіонерів і не виплачувати їм пенсії. Також немає доказів існування «нового світового порядку» і планів позбутися людей, старших 65 років. Такі твердження мають ознаки теорій змов.

Однак справді, найбільше смертей в Італії навесні цього року припало на людей старшої вікової категорії, особливо тих, хто мав супутні захворювання. Найбільше смертей від коронавірусу також зареєстрували в регіоні Ломбардія. 

Утім, цьому є раціональні пояснення, пов’язані з особливостями вірусу, зі структурою населення Італії і його соціо-культурними характеристиками, а також характером реагування уряду на поширення вірусу (наприклад, запізніле реагування місцевої влади, погану логістику для медичного персоналу, перевантаження шпиталів). Водночас немає жодних підстав вважати, що підвищена смертність серед пенсіонерів — це наслідок урядової політики зі знищення людей. 

Хибна теза 3. Літаки розпилюють хімтрейли та дезінфектори, у яких міститься металевий пил, який потрапляє у легені та провокує пневмонію через випромінювання 5G-вишок. Саме тому їх розміщують біля лікарень та будинків для людей похилого віку.

Немає доказів того, що існують «хімтрейли» від літаків, які містять шкідливі для людей речовини. Конденсаційні сліди від літаків не є шкідливими для здоров’я. Фейки про «хімтрейли» від літаків ми вже спростовували (тут, тут і тут).

Також немає жодних доказів негативного впливу випромінювання 5G на здоров’я. 

Енергія 5G-хвиль не є достатньо потужною, щоб вплинути на імунітет людини чи зробити її більш вразливою до нового коронавірусу. Міжнародна комісія із захисту від іонізуючого випромінювання визначає 5G-сигнал як безпечний. 

Загалом глибина проникнення радіохвиль у тіло людини обернено пропорційна їхній частоті. Для так званих міліметрових хвиль (з частотою 30 ГГц і вище), ця глибина становить менше 1 мм, і при цьому практично навіть не виходить за межі епідермісу шкіри людини. Не існує доказів, що радіохвилі такої частоти можуть впливати на роботу внутрішніх органів. 

До того ж коронавірус поширюється і в країнах, де ще не запроваджували технологію 5G, зокрема в Україні. Фейки про зв’язок між технологією 5G та пандемією коронавірусу ми вже спростовували (тут, тут і тут)

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний