Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, що Талібан звернувся до Ірану, Йорданії та Іраку з проханням пропустити свої війська в Ізраїль, щоб допомогти ХАМАС «завоювати Єрусалим». Про це повідомляє The Jerusalem Post.
Інформація про запит Талібану щодо перетину територій сусідніх країн та приєднання до ХАМАСу з’явилася на фейковому твіттер-акаунті. Речник та голова політичного офісу Талібану заперечили подібні заяви. У достовірних медіа відсутні повідомлення про готовність талібів воювати з Ізраїлем.
Скриншот допису
Талібан — угрупування, що виникло у 1990-х роках в Афганістані. Етнічно вони були пуштунами — представниками найчисленнішого з афганських народів. Наприкінці 1990-х Талібан контролював 90% країни, проголосивши Ісламський Емірат Афганістан. Після терактів 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку Талібан звинуватили у наданні притулку терористам з «Аль-Каїди». У жовтні того ж року США ввели свій контингент в Афганістан, що спричинило повалення влади Талібану. У 2021 році західні країни вивели свої війська, після чого Талібан знову захопив владу в країні.
Голова політичного офісу Талібану у Досі Мохаммад Сухайл Шахін заявив групі журналістів у WhatsApp, що новина про запит до сусідніх країн щодо перетину кордону та приєднання до ХАМАС не відповідає дійсності.
Джерелом новини став акаунт, який видає себе за офіційну сторінку відділу зв’язків з громадськістю Талібану у твіттері. Пізніше назву фейкової сторінки змінили на «FreePalestine», але згодом знову повернулися до старої назви. Також дана інформація з’явилася у виданні «The Jerusalem Post», проте пізніше її видалили. У надійних медіа не було повідомлень про готовність талібів воювати з Ізраїлем.
Окрім цього, речник Талібану Забіулла Муджахід на запитання медіа «Голос Америки» про можливе приєднання до ХАМАСу посилається на заяву «Міністерства закордонних справ Талібану». У ній вказано, що відомство уважно стежить за подіями у Газі та вважає законним правом будь-який захист і опір народу Палестини за свободу землі та святих місць. Утім, про бажання або готовність Талібану вступати у війну в заяві не йдеться.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний