ФЕЙК: Техас планує провести референдум про вихід зі складу США

ФЕЙК: Техас планує провести референдум про вихід зі складу США

26 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
584

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ пишуть про те, що Техас нібито планує провести референдум про вихід зі складу США у 2023 році. У публікаціях цю новину повʼязують із визнанням Сирією так званих «л/днр». Мовляв, наступним незалежність здобуде Техас і визнає незалежність «л/днр». 

Утім, це неправда. Техас не планує проводити референдум щодо виходу зі складу США в 2023 році.

Цей фейк вже спростовували фактчекери з EUvsDisinfo. На 2023 рік не запланований референдум щодо виходу штату Техас зі складу США. Хоча заклики щодо виходу звучали в 2021 році і відновилися зараз. Республіканці пропонують провести референдум в 2023 році, але наразі цей процес неможливо провести. Конституція США не передбачає можливість штату вийти зі складу держави.

У 2021 році конгресмен Техасу Кайл Бідерманн (Kyle Biedermann) представив законопроєкт, який передбачав проведення референдуму «Texit». Однак законопроєкт не отримав підтримки. Його відхилили представники республіканців і демократів, а представник республіканців від штату Джефф Ліч (Jeff Leach) назвав його «ганьбою» для Техасу. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний