ФЕЙК: Тероборона розмістила ракетні установки в одеській поліклініці

ФЕЙК: Тероборона розмістила ракетні установки в одеській поліклініці

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1105

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширили заяву міноборони рф про те, що українські бійці територіально оборони вигнали з одеської поліклініки №29 усіх хворих, не дивлячись на їхній стан. А натомість влаштували там пункт дислокації та розмістили артилерію, РСЗО на прилеглій території.

Цей фейк спростували в Одеській міській раді. Міський голова Одеси Геннадій Труханов з британськими журналістами побували в поліклініці №29 і записали звідти відео. На ньому видно, що в коридорах поліклініки сидять люди в цивільному, пацієнти чекають на прийом. Тоді як російські медіа писали, нібито всіх хворих «вигнали». Лікарі зазначають, що щодня до поліклініки звертається близько 300 пацієнтів. У самому приміщенні поліклініки та на прилеглій до неї території немає ракетних установок чи іншої зброї, на кадрах немає військових. 

Стоп-кадр із відео з поліклініки №29

Стоп-кадр із відео з поліклініки №29

Наприкінці відео видно прес-карту британського журналіста Алана Дункана. На ній вказано, що його акредитували Збройні сили України. 

Кадр, на якому видно прес-карту Алана Дункана

22 червня британський журналіст опублікував у твітері світлину біля поліклініки №29, на якій видно, як він бере інтерв’ю у Геннадія Труханова. Дункан зазначив: «Це на 100% цивільна клініка, а не військова база, як стверджують російські військові перед тим, як напасти на ще один цивільний об’єкт».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний