Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео видання The Sun. У ньому стверджують, нібито видання за допомогою нейромереж проаналізувало відео із Бріжит Макрон та встановило, що перша леді Франції із ймовірністю 92,8% — трансгендерна жінка.
Утім, це фейк. The Sun не публікувало подібне відео.
Скриншот публікації
The Sun не публікувало подібне відео на своєму сайті, а також у фейсбуці, Х, інстаграмі чи ютубі. Також видання не проводило жодних «гендерних перевірок» Бріжит Макрон.
Пропагандисти намагалися відтворити стиль відео The Sun в інстаграмі, про що свідчить вертикальний формат та візуальний стиль фейкового ролика. Однак у справжніх інстаграм-відео вказують джерела фото та відео матеріалів, а логотип здебільшого супроводжується позначкою Exclusive. До того ж видання не залишає логотип на екрані впродовж усього ролика та не використовує чорний фон для субтитрів. Наприкінці оригінальних відео The Sun також не з’являється заставка з фіолетовим тлом і написом The Sun Showbiz, як у фейковому відео.
1-2. Скриншоти із фейкового ролика 3. Скриншот з оригінального відео
Раніше ми спростували вигадану новину, нібито «давній знайомий» назвав Бріжит Макрон трансгендером.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний