ФЕЙК: Тіла осіб, померлих від коронавірусу надто легкі, отже поховання несправжні | VoxUkraine

ФЕЙК: Тіла осіб, померлих від коронавірусу надто легкі, отже поховання несправжні

4 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
953

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють зображення, що тіла померлих від коронавірусу наскільки легкі, що медпрацівники переносять їх без особливих зусиль, що ймовірно свідчить про те, що тіла в пакетах чи трунах несправжні. Цим начебто доводять фальсифікацію наслідків коронавірусної інфекції.

Зображення, що поширюють у мережі

 

Утім, не всі кадри, які поширюють, є кадрами зі справжнього поховання. Подібний фейк уже спростували іноземні незалежні фактчекери AFP та Reuters.

Верхнє зображення – кадр із символічної демонстрації, що відбулася 27 травня 2020 року в Маямі. Опис під фото каже, що тіла несправжні, а лише зроблені для протесту, під час якого вимагали підтримку постраждалим внаслідок коронакризи. 

Фото демонстрації в Маямі 

 

Зображення у лівому нижньому куті зробив Паняват Бунтаном (Panyawat Boontanom). Підпис цього фото – «Смерть збільшується щодня. Співробітники загорнули мертві тіла зараження коронавірусом COVID-19». Однак простирадло з тілом тримають не лише кінчиками пальців.

Фото Панявата Бунтанома

 

Останнє зображення у правому нижньому куті дійсно з поховань в Бразилії, проте світлина обрізана, що може створити хибне враження, що труну несе одна людина. В оригіналі ж видно, що труну тримають ще дві особи, кладучи її на спеціальну естакаду. 

Оригінал зображення 

 

Тому стверджувати, що медпрацівники переносять легкі й несправжні тіла не можна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний