ФЕЙК: Тривалість навчального року в 2021 може бути продовжена

ФЕЙК: Тривалість навчального року в 2021 може бути продовжена

25 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
262

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі з квітня поширюють інформацію про те, що тривалість навчального року в 2021 може бути продовжена. При цьому додають посилання на телеграм-канали із закликом підписатися та дізнатися більше. 

Скриншот одного з дописів у Facebook 

У телеграм-каналі «Новини 24», на який посилаються в одному з дописів, пишуть, що про можливе продовження навчального року попередило Міністерство освіти та науки у своїх роз’ясненнях.

«Якщо у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена. У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину», наводять у телеграм-дописі уривок з роз’яснень МОН.

Проте насправді цю цитату взято з минулорічного листа МОН від 23 березня 2020 року. Деякі українські портали також публікували цю новину понад рік тому. Про можливе продовження навчального року у 2021 в МОН не повідомляли, на сайті Міністерства новин чи нових роз’яснень про це немає. 

Мета подібних публікацій — не інформування, а збільшення кількості підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Тому в подібних дописах закликають перейти за посиланням у шапці профілю, якщо це інстаграм, чи за посиланням у дописі, якщо це фейсбук, нібито для того, щоб дізнатися більше про новину.