ФЕЙК: ЦВК та інші держоргани насправді є приватними компаніями | VoxUkraine

ФЕЙК: ЦВК та інші держоргани насправді є приватними компаніями

17 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
2749

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито Центральна виборча комісія України та низка інших державних органів, наприклад, суди та комунальні лікарні, є приватними компаніями. Ця думка авторів базується на тому, що ці органи є в міжнародній базі юридичних осіб UPIK.DE і їм там присвоєні номери. Однак наявність державних установ у цій базі не робить їм приватними.

Ілюстрація з публікації

 

Автори виходять з того, що база UPIK.DE – це бізнес-каталог, відтак внесені до нього можуть бути тільки суб’єкти бізнесу і їм там присвоюють номер. Також вони зазначають, що українські держустанови там «зареєстровані як приватні підприємства–партнери США».

По-перше, UPIK.DE – це європейський партнер американської компанії «Dun&Bradstreet» і вони збирають в інших країнах «company records». Англійською слово «company» означає не лише приватну компанію, а й організацію, установу, об’єднання. Тобто це дані щодо юридичних осіб в цілому, а не тільки щодо приватних компаній.

По-друге, безпідставно стверджувати, що організації, внесені до реєстру, є «партнерами США». Компанія розміщує дані не «партнерів США», а всіх тих організацій, які можуть знадобитися їхнім партнерам.

По-третє, наявність номеру, присвоєного організації в базі даних, не означає, що організація приватна. Номери для ідентифікації є і в українських реєстрах юридичних осіб. Так, дані українських державних установ можна побачити в офіційному реєстрі Міністерства юстиції – там зазначено, до прикладу, що ЦВК є органом державної влади

Там же відображається номер організації – ЄДРПОУ – але це не означає, що ЦВК є приватною установою. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний