ФЕЙК: Цитата Збігнєва Бжезінського про комунізм, розкол православʼя, розпад росії та допомогу України

ФЕЙК: Цитата Збігнєва Бжезінського про комунізм, розкол православʼя, розпад росії та допомогу України

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
958

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито цитату Збігнєва Бжезінського з книги «Велика шахівниця панування Америки»: «Після перемоги над комунізмом нам потрібен розкол православʼя та розпад росії, і допоможе нам в цьому Україна, де зрада — норма суспільної моралі». У деяких дописах назву книги вказують як «Зовнішня шахівниця панування Америки». Утім, це — фейк.

Скриншот допису

По-перше, книга Збігнєва Бжезінського, колишнього радника з національної безпеки президента США Джиммі Картера, називається «Велика шахівниця: панування Америки та її геостратегічні імперативи» (російською — «Великая шахматная доска: главенство Америки и её геостратегические императивы»). 

По-друге, у книзі «Велика шахівниця: панування Америки та її геостратегічні імперативи» немає згаданої цитати. Ми переглянули усі фрагменти тексту, де є слова «православʼя», «росія», «Україна», «розпад», «мораль». Жодне з авторитетних джерел також не вказує, що у книзі Бжезінського є така цитата. Крім того, немає інформації про те, що вказані слова були в інших роботах Бжезінського чи в його промовах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний