ФЕЙК: Турецькі медіа повідомили про знищення ЗРК «Patriot» в аеропорту «Жуляни»

ФЕЙК: Турецькі медіа повідомили про знищення ЗРК «Patriot» в аеропорту «Жуляни»

30 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
379

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють інформацію нібито турецьких ЗМІ про знищення ЗРК «Patriot» в аеропорту «Жуляни» (Міжнародний аеропорт «Київ» імені Ігоря Сікорського). Це вже третя знищена батарея американського зенітно-ракетного комплексу з п’яти. 

Утім, це фейк. Дану інформацію поширюють лише російські та проросійські джерела. Українські, західні чи турецькі медіа подібну інформацію не публікували. Також за відкритими даними Україна має лише 2 батареї ЗРК «Patriot».

Скриншот допису

Дану новину поширюють лише російські та проросійські джерела. В українських, західних чи турецьких медіа подібної інформації немає. Найраніше цю новину ми помітили в телеграм-каналі «Милитарист», який є типовим джерелом російських фейків. 

Також росіяни помилися в підрахунках наявних батарей «Patriot» в Україні. 

Так, батарея «Patriot» складається з мобільної електростанції (два генератори потужністю 150 кВт), радіолокаційної станції, командного пункту, антенно-щоглової групи, пускових установок та самих ракет-перехоплювачів. Що важливо, всі компоненти розташовані на певній відстані, тому одним ударом всю батарею не знищити.      

19 квітня 2023 року міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про прибуття ЗРК «Patriot», які нам передали США, Німеччина та Нідерланди. Що важливо, остання країна передала не саму систему, а 2 пускові установки та ракети до них. Також Німеччина 9 серпня повідомила про передачу ще 2 пускових установок до даного ЗРК. За наявними даними виходить, що Україна може мати максимум 2 батареї Patriot, а не 5, як заявляють росіяни. І тим паче вони не могли знищити 3 батареї, оскільки їх просто немає. 

Також російська пропаганда не вперше поширює дезінформацію про знищення американського ЗРК. Так, росіяни 17 травня 2023 року розповідали про знищення Patriot. Тоді справді з’явилася інформація від CNN про пошкодження частини системи. Вже 18 травня під час брифінгу заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявила, одну систему Patriot було пошкоджено. Проте її полагодили і тепер вона повністю у робочому стані. 

Володимир путін 16 червня повідомив, що росія нібито знищила 5 комплексів Patriot, хоча ми вже згадували, що в України їх максимум два.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний