ФЕЙК: У Авакова є паспорт Панами та вілла на Майорці | VoxUkraine

ФЕЙК: У Авакова є паспорт Панами та вілла на Майорці

27 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
829

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі ще з 2014 року поширюється інформація, що Арсен Аваков має паспорт Республіки Панама та володіє віллою на Майорці.

Однак, це фейк.

Щодо вілли на Майорці. Таке «розслідування» опублікував портал Антикор, з посиланням на Андрія Крупського. А той у свою чергу посилається на допис у мережі «Вконтакте» в групі «КиберОполчение |Новороссия|». До речі, оригінальний допис, як і всі інші у групі, вже видалені.

У декларації Авакова теж не зазначається про володіння нерухомістю на Майорці.

Таким чином, жодних вагомих доказів того, що цією віллою справді володіє Аваков немає.

Натомість, «Наші Гроші» виявили в 2018 році, що Аваков володіє віллою в Італії.

Щодо паспорту. Пошук фото в Google за запитом «fake panama passport» показує фото з новин (тут і тут) за 8 січня 2014 року про громадянку Куби, яка використала підроблені документи, щоб перетнути кордон Белізу. 

Номер цього паспорту та дата видачі співпадають з даними «паспорту» Авакова. А особисті дані – прізвище, ім’я, дата та місце народження, національність і стать – виправлені в графічному редакторі. 

На оригінальній світлині фото жінки значно світліше, ніж фотографія Авакова на сторінці «паспорту». До того ж, у коді паспорту (текст внизу «PANARSEN») одні літери вище, а інші нижче. Це свідчить про те, що їх додавали у графічному редакторі. 

Новина про громадянку Куби з’явилась 8 січня 2014 року, а фото з «паспортом» Авакова – вперше 19 грудня 2014 року на порталі Антикор.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний