ФЕЙК: У Болгарії священник намагався перешкодити руху кортежу Володимира Зеленського

ФЕЙК: У Болгарії священник намагався перешкодити руху кортежу Володимира Зеленського

17 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
484

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео «священника» який під час візиту президента України до Софії, столиці Болгарії, намагався піддати його анафемі та перешкодити руху кортежу. Також на відео можна побачити поліцейських, які намагаються затримати «священника».

Утім, чоловік не є священником. Атанас Стефанов є головою громадського об’єднання «Друзі росії» та сприяє поширенню кремлівських наративів.

Скриншот допису

Спершу ми вирішили пошукати, що про так званого «священника» пишуть болгарські медіа. Болгарське ЗМІ «Телеграф» зазначає, що чоловіка, який кричав на відео «анафема» та «фашистська Україна», звати Атанас Стефанов. Він видає себе за священника, тоді як насправді є головою громадського об’єднання «Друзі росії». Окрім протесту під час проїзду кортежу Володимира Зеленського, чоловік кидався і на інших політиків, які виходили з автівок в центрі Софії.

На своїй сторінці у тіктоці Стефанов усіляко підтримує росію, зокрема у своїх відео висловлює прихильність російському патріарху Кирилу.

Також 8 березня 2023 року Атанас Стефанов прийшов до мера Софії Йорданки Фандикової, аби привітати зі святом та подарувати квіти. Під час цього візиту Стефанов зайшов на балкон Йорданки Фандикової, зняв український прапор і скинув його на землю. Однак наступного дня прапор України вивісили знову.

Чоловік не вперше кидається на людей та влаштовує акції протесту. Так, 5 червня 2023 року болгарські видання писали, що Стефанов намагався здійснити напад на кандидата в прем’єр-міністри на другий термін, чинного прем’єр-міністра Болгарії, Миколу Денкова. Поліцейські затримали Атанаса Стефанова та не дали йому скоїти напад.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний