ФЕЙК: У Чувашії ураган зруйнував понад 70 будинків — відео

ФЕЙК: У Чувашії ураган зруйнував понад 70 будинків — відео

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
507

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, нібито у Чувашії (росія) потужний ураган зніс дахи більш ніж 70 будинків. На самому відео помітно руйнування однієї будівлі у приватному секторі. 

Утім, це — фейк. 

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google показує, що насправді ураган зняли в місті Андовер (штат Канзас, США). Відео 5 травня 2022 року виклав у мережу американський ресурс Firsthand Weather, що надає локалізовані прогнози погоди для США. У дописі зазначено, що на ньому зафіксовані події минулої п’ятниці, тобто 29 квітня. Зафільмував рух торнадо очевидець Тейлор Трейн. 

29 квітня східною частиною штатів Канзас та Небраска пронісся сильний шторм, який викликав торнадо, руйнівні пориви вітру та сильний град в обох штатах. Зокрема у місті Андовер, за офіційними повідомленнями, було зруйновано до 1000 будівель, загиблих не було. 

У Чувашії справді пронісся ураган 27 червня 2022 року. Утім, масштаби руйнувань менші. Так, у селі Хом-Яндоби в Ібресинському район він зніс декілька будинків: у двох із них повністю знесло дахи, в інших — частково. Постраждали також дахи сараїв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний