ФЕЙК: У данського футболіста Крістіана Еріксена зупинилося серце через вакцину Pfizer
Beta

ФЕЙК: У данського футболіста Крістіана Еріксена зупинилося серце через вакцину Pfizer

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
219

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Під час матчу між збірними Данії та Фінляндії на Чемпіонаті Європи з футболу данський півзахисник Крістіан Еріксен знепритомнів. Медики намагалися реанімувати 29-річного футболіста на полі та робили йому масаж серця, а згодом забрали до лікарні. У соцмережах стверджують, ніби Еріксену стало погано, бо він щепився вакциною Pfizer. 

Цей фейк поширювався в англомовному сегменті фейсбуку та інстаграму, тож його вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з Reuters.  

Мережею поширюють твіт про те, що в ефірі Radio Sportiva головний медик та кардіолог футбольного клубу «Інтер Мілан», гравцем якого є Еріксен, заявив, що футболіст за 12 днів до матчу вакцинувався від коронавірусу препаратом Pfizer. Це неправда: директор ФК «Інтер» сказав, що Еріксен не був вакцинований. Він також не хворів на COVID-19. 

Зображення з допису у фейсбуці. Твіт зі скриншоту був видалений

Radio Sportiva також опублікували заяву про те, що вони не передавали жодні коментарі персоналу «Інтера» щодо стану Крістіана Еріксена. Що саме стало причиною зупинки серця футболіста поки невідомо. 

Твіт зі спростуванням. Переклад з італійської: «Інформація, зазначена у згаданому твіті, є неправдивою. Ми ніколи не повідомляли жодної думки медичного персоналу “Інтера” щодо стану Крістіана Еріксена. Видаліть твіт, інакше ми будемо змушені вжити заходів».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний