ФЕЙК: У Дніпрі жінку прив’язали до стовпа за використання російською мови

ФЕЙК: У Дніпрі жінку прив’язали до стовпа за використання російською мови

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1104

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У серпні 2022 року у фейсбуці та російських медіа розповсюдили новину, нібито у Дніпрі жінку прив’язали до стовпа за спілкування російською мовою. Разом із новиною поширюють фото цієї жінки.

Насправді жінку прив’язали до стовпа за крадіжку, у новині про її затримання взагалі не згадують російську мову.

Скриншот допису

Справжню новину можна знайти за допомогою зворотного пошуку зображень у Google Images. Фото з цією жінкою використали кілька місцевих видань у Дніпрі. Вони з посиланням на пости в соцмережах написали, що жінка намагалася вкрасти рослини з клумб і згодом була затримана місцевими жителями. Також у дніпровських новинних телеграм-каналах є новина з аналогічним змістом.

Перевірити, чи дійсно жінка вчинила правопорушення, на основі відкритих джерел наразі немає можливості. Проте у жодній новині про її затримання не йдеться про покарання за «спілкування російською мовою».

«Дискримінація російськомовних в Україні» — це давній наратив російської пропаганди, раніше спростований VoxCheck. У побуті жителі України можуть вільно спілкуватися будь-якою мовою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний