ФЕЙК: У ДТЕК повідомили, що аварійні відключення електроенергії скасували

ФЕЙК: У ДТЕК повідомили, що аварійні відключення електроенергії скасували

26 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
3120

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють повідомлення, нібито в Україні більше не буде аварійних відключень електроенергії. На зображення додають лого ДТЕК та Укренерго, а у дописах додають емоційні підписи на кшталт «це найкраща подія під Новий рік» та «світло буде». Користувачам пропонують перейти за посиланням, де опубліковані нові «графіки підключення» для кожної області.

Це фейк: в Укренерго спростували це повідомлення і вказали, що відмовитися від відключень енергетики зможуть тільки після припинення російських атак на енергосистему України. А фейкові «графіки підключень», які пропонують переглянути користувачам, — це спроба обманним шляхом збільшити кількість підписників на закритому телеграм-каналі. 

Приклад фейкової публікації 

26 листопада на офіційних сторінках Укренерго у соцмережах повідомили, що повідомлення про скасування аварійних відключень — фейкові, і в них посилаються на фальшиву сторінку Укренерго. У компанії є лише одна офіційна фейсбук-сторінка та один офіційний телеграм-канал

«Нагадаємо, аварійні відключення – це вимушений крок, який застосовується виключно за наявності дефіциту, для збереження балансу виробництва і споживання в енергосистемі. Відмовитись від них  енергетики зможуть лише після повного припинення ворожих атак на нашу енергосистему», — повідомили в Укренерго. 

У фейкових дописах також посилаються на телеграм-канал, де нібито можна знайти «графіки підключень» електроенергії для кожної області. При переході за цим посиланням користувачам пропонують подати запит на приєднання до каналу — таким чином адміністратори намагаються збільшити кількість підписників.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний