ФЕЙК: У фільмі «Капітан Америка» Marvel передбачили пандемію COVID-19

ФЕЙК: У фільмі «Капітан Америка» Marvel передбачили пандемію COVID-19

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
710

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соцмережах поширюють фейк, нібито у сцені після титрів фільму «Капітан Америка: Перший Месник» кінокомпанія Marvel «передбачила» появу вірусу SARS-CoV-2, пандемію COVID-19, а також показала присвяту Джорджу Флойду, вбитому у 2020 році.

Утім, жодне з цих тверджень не є правдивим: авторка хибно трактує зображене у відео.

Хибна теза 1: на вулиці є реклама пива Corona та схематична позначка коронавіруса – це передбачення

Сцену після титрів «Капітана Америки» знімали у Нью-Йорку на площі Таймс-Сквер. Вона відома великою зокрема кількістю зовнішньої реклами на прилеглих будинках. Так,  позаду головного героя Стіва Роджерса дійсно є реклама пива Corona. Утім, воно нічого не передбачає.

А от те, що авторка називає заображенням коронавірусу, насправді реклама італійського виробника пасти Barilla, виявив кінокритик Вільям Муллалі. Він знайшов інші ракурси цього зображення, порівняв його з рекламами, які були в період та виявив, що це зображення не вірусу, а феєрверків зі спагетті. 

Фото зображення, яке називали «коронавірусом» з іншого ракурсу, знайдене Муллалі, та реклама компанії Barilla 

Хибна теза 2: напис на рекламі «Ми зробили це заради Джорджа»

Авторка у відео показує нібито скриншот, як позаду Стіва Роджерса висить банер з написом «Ми зробили це заради Джорджа» (By George, we did it – англ.), але не показує цього на відео.

Це зображення підробка. У оригінальній сцені після титрів немає жодного ракурсу, який би був ідентичним зображенню у конспірологічному відео. А такого напису і взагалі не існує, адже ця реклама задалеко і роздивитися, що там написано, неможливо.

Зображення із конспірологічного відео (зліва) та скриншот зі справжньої сцени після титрів «Капітана Америки» (справа)

Хибна теза 3: символ на футболці Стіва Роджерса такий же, як татуювання у Джорджа Флойда на грудях

У сцені після титрів Стів Роджерс прокидається і йде на Таймс-Сквер у футболці із зображенням птаха у колі та написом «SSR», що розшифровується як Strategic Scientific Reserve (Стратегічний науковий резерв з англ.). У кіновсесвіті Marvel та відповідних коміксах SSR це військова секретна організація, створена в США, що під час Другої Світової війни протистояла нацистам. В якості учасника однієї з програм саме цієї організації Стів Роджерс і отримав, за сценарієм, «сироватку суперсолдата» та став Капітаном Америкою. 

Скриншот зі сцени після титрів (зліва) та фото Джорджа Флойда (справа)

То ж зображення на футболці Капітана Америки не має нічого спільного із татуюванням Джорджа Флойда.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний