ФЕЙК: У Франції епідемія клопів через наплив українських біженців — французькі ЗМІ

ФЕЙК: У Франції епідемія клопів через наплив українських біженців — французькі ЗМІ

29 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
193

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито низка французьких ЗМІ, як-от Contrepoints, Liberation, 20 minutes та Societe пов’язують епідемію клопів у Франції з напливом українських біженців, які привозять клопів на особистих речах.

Утім, це фейк. Французькі видання не згадували біженців з України, коли висвітлювали цьогорічну епідемію. У Франції клопи є постійною проблемою. 

Скриншот допису 

На поширення фейкових скриншотів зі своїм іменем відреагувало видання «Liberation». Воно опублікувало заяву, що не звинувачувало українських біженців у нашесті клопів. Також видання зазначило, що французькі ЗМІ з липня 2023 року регулярно стають жертвами таких незаконних привласнень. В інтернеті розміщуються фальшиві сайти, які повторюють графічну ідентичність основних місцевих медіа (Le Monde, Le Figaro, La Croix, Le Point,  Le Parisien). Опублікований контент переважно стосується російсько-української війни.

Публікацій із таким змістом немає на сайтах жодного з цих французьких видань: «Contrepoints», «Liberation», «20 minutes» та «Societe». Пошук у Google за ключовими цитатами також не дав результатів. Скриншоти скоріш за все були підроблені, французькі ЗМІ дійсно висвітлювали проблему появи епідемії клопів, але без згадування українських біженців. 

У Франції постільні клопи є постійною проблемою. ЗМІ висвітлювали це питання кожного року ще задовго до появи біженців з України. Наприклад, у 2020 році 20 minutes писали про запуск урядом плану боротьби з постільними клопами. 

Раніше ми спростовували фейк щодо зростання числа випадків зараження ВІЛ та СНІД у країнах Балтії та Фінляндії у 2022 році через приїзд українських біженців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний