ФЕЙК: У Гостомелі знімають фейковий відеосюжет про звірства російських військ — відео

ФЕЙК: У Гостомелі знімають фейковий відеосюжет про звірства російських військ — відео

22 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
785

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Гостомелі знімають фейковий відеосюжет про звірства російських військ. Разом із текстом поширюють відео: на ньому оператори знімають людей у теплому одязі, які біжать на фоні зруйнованих авто та будівель. 

Утім, це  — фейк. На відео показано фрагмент зйомки документального фільму про російсько-українську війну.

Скриншот допису

Відео виклав у мережу Tik-Tok користувач із нікнеймом yarikfors у серпні 2022 року. Associated Press з’ясували, що автор відео є асистентом по кастингу документального фільму «Область героїв», знімальний процес якого він і відзняв. У коментарі інформаційному агентству він підтвердив, що виклав відео зі знімального майданчика. 

Виробництвом фільму займається українська продакшн-компанія IDEAFILMS за сприяння Державного агентства з питань кіно. Він складатиметься із кінореконструкцій 5 реальних історій жителів Київщини в умовах окупації. На сторінці компанії в інстаграмі є фото із тієї ж локації, що й на відео, але з іншого ракурсу.

Скриншот допису

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний