ФЕЙК: У Харкові на чоловіка відкрили справу за прослуховування пісні Газманова в Apple Music

ФЕЙК: У Харкові на чоловіка відкрили справу за прослуховування пісні Газманова в Apple Music

28 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
65

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Харкові на чоловіка відкрили справу, оскільки він 38 разів прослуховував пісню російського виконавця Олега Газманова «Офицеры» і додав 10 треків російських співаків до медіатеки в додатку Apple Music. Автори допису вказали, мовляв, дані про це слідству надав український офіс Apple. У пості прикріпили відповідне провадження.

Однак це фейк. В Україні заборонене та карається лише публічне прослуховування пісень російських виконавців, які підтримують агресію рф проти України. У суді немає відомостей про надходження відповідної справи.

Скриншот допису

Відповідно до безпекової політики Apple, за запитом правоохоронних органів компанія може надати персональну інформацію про користувачів. У такий спосіб компанія сприяє проведенню розслідувань, але незрозуміло, навіщо харківським правоохоронцям необхідна була така інформація. Оскільки українське законодавство не регулює приватне прослуховування музики чи споживання іншого російськомовного контенту. Відтак за такі дії немає покарання. 

Законом заборонене лише публічне виконання, демонстрація, а також використання фонограм та відео виконавців, які підтримують російську агресію. Такі пісні не можна використовувати на телебаченні, радіо, у розважальних закладах, школах, громадському транспорті, готелях, ресторанах, у кіно тощо. Обмеження діють до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення російської агресії. 

Однак юристка Тетяна Шуляк вказувала, що закон працює недосконало та потребує доопрацювання. Оскільки конкретної статті в законі, яка б призначила певний розмір штрафу за публічне виконання російських пісень, наразі немає. Тому часто закладам, які вмикають музику російських виконавців, інкримінують статтю 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Своєю чергою, громадяни, які слухають таку музику у громадських місцях, часто отримують вирок за статтею 173 КУпАП — дрібне хуліганство. 

До того ж у документі, який поширили, фігуранта справи називають «обвинуваченим». Цей термін застосовують для позначення осіб, обвинувальний акт щодо яких переданий до суду. Натомість у Єдиному реєстрі судових рішень за прізвищем та ініціалами Коваль Н.Г. та ключовими словами немає відомостей про надходження цієї справи. Українські  медіа не повідомляли про цей випадок.

Окрім цього, у тексті документа припустились помилки. У реченні «обвинувачений додав в медіатеку додатки Apple Music…» слово «додатки», варто замінити на «додатка».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний