ФЕЙК: У Камбоджі запропонували «усипляти» політиків, які обдурили народ | VoxUkraine

ФЕЙК: У Камбоджі запропонували «усипляти» політиків, які обдурили народ

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
521

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в Камбоджі запропонували усипляти політиків, які зрадили власний народ.

Фото з дописів у Facebook

 

Проте, це — фейк. 

Смертна кара у Камбоджі заборонена з 1989 року. У 1993 році цю заборону закріпили у Конституції. Питання щодо відновлення смертної кари у країні порушувалось у 1995 та 2019 роках, але смертну кару так і не відновили. Утім, в обох випадках мова йшла не про політиків. 

Крім того, немає жодної інформації щодо «усипляння» чи смертельних ін’єкцій як способу страти в Камбоджі. Також VoxCheck не знайшов будь-яких пропозицій камбоджийских авторитетних діячів або органів влади застосувати такий метод страти.

Пошук за фото, яким ілюструють фейк, показує, що чоловік на світлині – засуджений до пожиттєвого ув’язнення один з лідерів режиму “червоних кхмерів” Кхіеу Сампхан. Фото, яким ілюструють фейк, було знято під час одного із судових слухань у 2018 році, на якому Сампхана та ще одного екслідера “червоних кхмерів”, Нуона Чеа, судили за геноцид народності тямів та в’єтнамців. Смертельну кару до них не застосовували.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний