ФЕЙК: У Карпатах перевозять американську військову техніку | VoxUkraine

ФЕЙК: У Карпатах перевозять американську військову техніку

21 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1507

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому залізницею перевозять військову техніку. Стверджують, що відео зняли в Карпатах 18.04. Емодзі прапорів США та України натякають, що військова техніка є американською допомогою Україні.

Кадри відео, яке поширюють

 

Але на відео не Карпати, а залізничний перегін Бездоніс-Пабраде у Литві. Встановити час, коли зняли відео нам не вдалося.

У мережі можна знайти подібне відео перегону техніки на дистанції з «відео з Карпат» – і там вказана приблизна локація – перегін Бездоніс-Пабраде у Литві. 

Кадр перегону військової техніки на дистанції Бездоніс-Пабраде

 

Щоб підтвердити коректність локації ми використали інструмент Google Earth. Пройшовши дистанцію між м. Бездоніс та м. Пабраде по залізниці, ми знайшли конкретне місце, де зняли відео, – там колії залізниці перетинають річку Няріс, тобто залізні конструкції – це мости. 

Скриншот Google Earth

 

На Google Earth можна знайти фотографію мостів з іншого ракурсу.

Фотографія мостів через р. Няріс з Google Earth

 

Іншою зачіпкою при пошуках походження відео начебто з Карпат є пасажирський вагон, який їде в кінці потяга. Використовуючи зворотний пошук Яндекс.Зображення, можна знайти низку зображень та відео, які вказують, що подібні вагони фіксували в Латвійському експресі за маршрутом Рига-Москва.

Вагон Латвійського експреса

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний