ФЕЙК: У Криму знайшли російський паспорт Олени Зеленської

ФЕЙК: У Криму знайшли російський паспорт Олени Зеленської

23 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
142

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому зображений російський паспорт, який нібито належить першій леді Україні Олені Зеленській.

Утім, це — фейк. Помилки в документі дозволяють стверджувати, що паспорт є підробкою.

Скриншот допису

Олена Зеленська дійсно володіє нерухомістю в Криму, яку місцева окупаційна влада в липні 2023 року вирішила націоналізувати. Достеменно невідомо, чи проводився обшук саме у квартирі Олени Зеленської в Ялті, як стверджують пропагандисти. Тим не менше декілька помилок і неточностей в документі дають підстави стверджувати, що російський паспорт Олени Зеленської є підробкою.

Світлину для паспорта пропагандисти взяли з офіційної інтернет-сторінки Президента України. Фото опублікували 20 березня 2023 року, але при цьому дата видачі «паспорта» — 9 квітня 2014 року. Також в графі «Місце народження» не вказують, що носій паспорта народився в Українській РСР, а в ролику пропагандистів така вказівка в паспорті є. Натомість має бути назва міста без згадки країни — «ГОР. КРИВОЙ РОГ».

Зліва — скриншот з відео пропагандистів, справа — шаблон оформлення російського паспорта

Серія фейкового паспорта «20 20». Перші дві цифри — код регіону росії, де був виданий паспорт. Проте 20 — це коди Воронезької та Камчатської областей. Хоча у фейковому паспорті вказано, що його видали в Криму. Тут також помітна одруківка — «Отдел ЦФМС России по Республики Крым», а має бути «по Республике Крым». Другі дві цифри серії паспорта означають рік випуску бланка, на якому надрукований паспорт. Тобто, бланк, на якому був виданий фейковий паспорт, надрукували у 2020 році. Відповідно, такий паспорт ніяк не могли видати у 2014 році.

Також пропагандисти допустили принаймні одну помилку в написанні по батькові латиницею внизу документа. Хоча частину по батькові не видно, має бути «VLADIMIROVNA», а в документі «VLODIMIROVNA».

Те, що паспорт Олени Зеленської є фейком, підтвердив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформполітики України.

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що Олена Зеленська отримала громадянство Ізраїлю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний